'); } catch (err){}
De brancheorganisaties CMC (Centrum voor Merk en Communicatie), KGVO (het Koninklijke Verbond van Grafische Ondernemingen) en NUV (Nederlands Uitgeversverbond) gaan actief bijdragen aan de opzet van een passende opleiding voor werknemers in de mediasector. TNO heeft toekomstscenario’s en een toekomstvisie opgesteld. Uiteindelijk doel: een breed ontwikkel- en opleidingsprogramma voor profs in de multimediale media- en communicatiesector.
In het vorig jaar gestarte project Mediacompetenties hebben de samenwerkende brancheorganisaties Kenniscentrum GOC de opdracht gegeven de veranderingen in de sector te onderzoeken en de vereiste mediacompetenties in kaart te brengen. Het uiteindelijk doel van het onderzoek, dat mede wordt gefinancierd door het Stimuleringsfonds voor de Pers, is de opzet van een breed ontwikkel- en opleidingsprogramma voor professionals in de multimediale media-en communicatiesector.
De wereld van media en communicatie is sterk in ontwikkeling. Dit proces heeft invloed op de mensen die werkzaam zijn in deze sector.TNO heeft de veranderingen in de sector in kaart gebracht, de gevolgen daarvan en waar de innovatiekansen liggen voor de marktpartijen. Door technologische innovaties, vergaande digitalisering, nieuwe kanalen, en mobiele toepassingen zullen de kennis en vaardigheden van de werknemers mee moeten veranderen. Dat gaat niet vanzelf.
Het project Mediacompetenties bestaat uit drie fasen: onderzoek, ontwikkeling en realisatie. Op dit moment bevindt het project zich aan het eind van de onderzoeksfase. TNO heeft de bouwstenen geleverd voor de ontwikkeling van een raamwerk voor mediacompetenties. Daarbij komt in beeld welke competenties nodig zijn in de verschillende mediaberoepen en hoe onderwijsinstellingen hun studenten/leerlingen zo goed mogelijk kunnen opleiden, zodat ze in de beroepspraktijk de nieuwste trends op het gebied van content en technologie kunnen vertalen naar de markt.