De GEOWALL®: van baggerslib naar bouwelementen
1 maart 2014 • 1 min leestijd
Baggeren houdt waterwegen op de vereiste diepte. Maar het levert jaarlijks ook vele tonnen baggerslib op. Dat wordt gewoonlijk tegen hoge kosten afgevoerd en elders opgeslagen of verwerkt. GEOWALL® biedt uitkomst.
GEOWALL®, een innovatie van TNO, kan baggerslib verwerken tot een hoogwaardig product. Dit idee werd via het mkb-programma ‘Technologie zoekt Ondernemer’ opgepakt door het Alblasserdamse ingenieursbureau NETICS.
Mobiele pers
Baggerslib kan dienen als basismateriaal voor bouwelementen. Wanneer het in de juiste verhouding met bindmiddelen wordt gemengd, kunnen er vervolgens elementen van worden geperst. Met een speciale mobiele pers kan dit snel en – belangrijk voordeel – ter plaatse. Zo krijg je stevige elementen, oftewel de GEOWALL®.
GEOWALL® op diverse manieren toepasbaar
De GEOWALL® kan bouwblokken bevatten om dijken te verstevigen of panelen om houten beschoeiingen te vervangen. Zulke panelen gaan niet alleen langer mee dan hout, maar leveren ook een kostenbesparing op van zo’n dertig procent. Een interessante businesscase voor de ruim 30.000 km aan beschoeiingen die Nederland heeft. En dus ook interessant voor tal van partijen in de waterbouwsector.