75 jaar wetenschap en innovatie aan de frontlinie

Thema:
Veilige samenleving
1 juli 2022

Vijfenzeventig jaar geleden, vlak na de Tweede Wereldoorlog en aan het begin van de wederopbouw, werd de Rijksverdedigingsorganisatie TNO opgericht. Het toenmalige ministerie van Oorlog koos voor de samenwerking met TNO in het besef dat een klein land slim moet zijn. Met het vertrouwen in de wetenschap als aanjager van vernieuwing.

TNO vervult vele verschillende rollen voor Defensie. Van operationeel analist tot onderzoeker. Van techwatcher tot beleidsadviseur. Altijd dicht tegen de operatie aan en voortdurend grensverleggend. Zo zijn we dus luis in de pels, maar ook spin in het web. Het geheim van de samenwerking tussen TNO en Defensie zit in de tegenstelling tussen dienstbaar én onafhankelijk.

Op 29 juni vierde en herdacht TNO samen met het Ministerie van Defensie de afgelopen 75 jaar. Maar tijdens een inhoudelijk programma en demonstraties in en buiten het Nationaal Militair Museum richtten ze vooral samen de blik op de toekomst. “De huidige toestand in de wereld vraag daar ook naar”, stelde Marja Eijkman, managing director van TNO Defensie en Veiligheid in haar openingswoord.

De oorlog aan de oostgrens maakt duidelijk dat de frontlinie dichtbij is. Natuurlijk volgen wij op de voet welke systemen ze daar gebruiken. Ook hier maken kennis en technologie het verschil.
lr_tno_75jaardss_nmm_2347
Marja Eijkman, managing director TNO Defensie en Veiligheid

Voorbeelden van het defensieonderzoek dat nu wordt gedaan waren door de aanwezigen te beleven in een flink aantal demonstraties.

Laat je verder inspireren

104 resultaten, getoond 6 t/m 10

AI is een hele interessante spiegel voor ons als mensheid

Informatietype:
Insight
26 juni 2023

Jasper van der Waa werd vorig jaar verkozen tot Young Excellent Researcher, een initiatief van de TNO Science Academy om excellente jonge onderzoekers op een voetstuk te plaatsen. De prijs is een TNO-brede erkenning voor onderzoek van hoge kwaliteit, met een sterke impact en een grote zichtbaarheid, zowel binnen als buiten.

Onderzoeksresultaten meerjarig vraaggestuurd cybersecurity onderzoeksprogramma 2019-2022

Informatietype:
Artikel

Tussen 2019 en 2022 heeft TNO in samenwerking met het NCSC een viertal vraaggestuurde onderzoeken uitgevoerd. De onderwerpen komen uit de NCSC onderzoeksagenda: herstelvermogen, cyber foresight, supply chain risk en kwantificeren van cyberrisico's.

Het PQC-migratie handboek

Informatietype:
Nieuws
4 april 2023

In opdracht van de AIVD heeft TNO samen met het CWI een handboek samengesteld. Dit handboek biedt organisaties advies en concrete stappen om het risico van quantumcomputers voor cryptografie te beperken.

Desdemona: de ultieme bewegingssimulator

Informatietype:
Artikel

TNO verlegt definitief de grenzen van de bewegingssimulatie met de oplevering van de multi-inzetbare simulator Desdemona.

TNO publiceert Jaarverslag 2022 volledig geïntegreerd

Informatietype:
Nieuws
16 maart 2023

Het Jaarverslag 2022 van TNO is verschenen. Voor het eerst betreft het een volledig geïntegreerd jaarverslag, waarbij duurzaamheid integraal in het algemene jaarverslag is verwerkt.