Flux_Dev_Generate_a_photorealistic_image_of_a_modern_hightech__0
Informatietype:
Paper
1 juli 2025

Nederlandse control points via High-Tech Megaclusters

In een tijd waarin technologische innovatie het tempo van internationaal concurrentievermogen dicteert, bevindt Nederland zich op een kritiek moment. Voor onze economische en technologische weerbaarheid, is het essentieel om strategisch te investeren in de ontwikkeling van nieuwe High-Tech Megaclusters. Meer weten?

Bouwen aan de economie van de toekomst

High-tech megaclusters zijn grootschalige innovatiehubs rond de meest strategische sleuteltechnologieën en bouwen voort op bestaande publiek-private ecosystemen. Ze vormen de motor achter een nieuwe generatie Nederlandse tech-kampioenen. In deze missiegedreven clusters werken bedrijven, kennisinstellingen, overheden en investeerders intensief samen aan technologieën zoals quantum, geïntegreerde fotonica en (machines voor) batterijen en materialen. Bedrijven krijgen er toegang tot moderne labfaciliteiten, high-tech apparatuur en pilotproductielijnen. Zo kunnen ze risico’s delen, sneller opschalen en hun wereldwijde concurrentiepositie versterken. Dit paper roept de Nederlandse overheid op doelgericht in megaclusters te gaan investeren.

Lees in het paper hoe megaclusters:

  • Nodig zijn om wereldspeler te blijven op sleuteltechnologieën zoals fotonica en quantum;
  • Het verdienvermogen versterken en de pijnlijn van startups naar unicorns versterken;
  • Bijdragen aan de Nederlandse doelstelling om 3% van het BBP aan R&D te investeren.

Laat je verder inspireren

171 resultaten, getoond 1 t/m 5

Zonder robotisering heeft Nederland over tien jaar geen eigen maakindustrie meer

Informatietype:
Nieuws
3 april 2026
Nederlandse maakindustrie kampt met personeelstekorten, vergrijzing en hoge loonkosten, daarom pleit TNO voor een nationale robotiseringsagenda.

TNO in Jaarverslag 2025: keuzes met focus op impact

Informatietype:
Nieuws
19 maart 2026

Nederland verstevigt positie in 6G-technologie voor toekomstig verdienvermogen en digitale soevereiniteit

Informatietype:
Nieuws
13 maart 2026

Bouw industriële fotonische chipfabriek in Eindhoven van start

Informatietype:
Nieuws
9 maart 2026

Airbus en TNO demonstreren veilige laserverbinding tussen vliegtuig en satelliet

Informatietype:
Nieuws
25 februari 2026