TNO vermeerdert en versterkt samenwerkingsverbanden tijdens defensiebeurs NEDS 2025

Thema:
Nationale veiligheid
Veilige samenleving
21 november 2025

In een wereld waarin geopolitieke spanningen toenemen en digitale dreigingen steeds complexer worden, is samenwerking cruciaal voor nationale veiligheid. Tijdens de NEDS-beurs in Rotterdam Ahoy heeft TNO samen met partners uit defensie en industrie meerdere strategische overeenkomsten ondertekend gericht op versterking van de weerbaarheid van Nederland en haar bondgenoten.

Onderwaterveiligheid en maritieme innovatie

Bij de stand van het Ministerie van Defensie tekende minister Brekelmans een overeenkomst met TNO gericht op onderwaterveiligheid en maritieme innovatie. Deze samenwerking versterkt de kennisbasis voor operaties op en onder zee – een domein dat essentieel is voor nationale en internationale veiligheid.

brekelmans

"Kortom, laten we elkaar inspireren, concreet leveren en samen knelpunten oplossen! Alleen met intensieve samenwerking versterken we onze veiligheid en onze economie."

Ruben Brekelmans

Minister van Defensie

Internationale samenwerking

Met Naval Group uit Frankrijk sprak TNO over strategische samenwerking rond maritieme bescherming. Met het Braziliaanse Embraer tekenden we een contract voor onderzoek naar slimme dataverwerking en multi-agent systemen om surveillance en operationele respons te verbeteren. Daarnaast ondertekenden TNO en het Koninklijk Nederlands Lucht- en Ruimtevaartcentrum (NLR) een overeenkomst om innovatie te versnellen en intensiever gebruik te maken van elkaars kennis, talent en capaciteit.

Digitale weerbaarheid en onbemande systemen

De dag werd afgesloten met een intentieverklaring tussen TNO, Thales en COMMIT. Deze samenwerking richt zich op sonar-technologie en de integratie daarvan op onbemande systemen.

Screenshot_42

"Veiligheid is geen vanzelfsprekendheid. Door kennis en technologie te verbinden, zorgen we dat Nederland voorbereid is op de uitdagingen van morgen – op land, in de lucht, op zee en in het digitale domein."

Maarten Tossings

COO van TNO

Wilt u als industriepartner bijdragen aan innovatie voor defensie en veiligheid?

Neem contact op en ontdek hoe we samen werken aan een weerbare samenleving.

Laat je verder inspireren

185 resultaten, getoond 1 t/m 5

TNO in de media 2025

Informatietype:
Nieuws
31 december 2025
Om een indruk te geven van wat we dit jaar hebben bereikt, hebben we een kort overzicht samengesteld met enkele media highlights van het afgelopen jaar.

Veilig werken met munitie: waarom voortdurende kennisopbouw cruciaal is

Informatietype:
Insight
17 december 2025

Christa Hooijer nieuwe Chief Scientist van TNO

Informatietype:
Nieuws
16 december 2025

Cijfers achter Rapport Wennink: Nederland zakt weg op technologiegebied

Informatietype:
Nieuws
12 december 2025

Tijdmaker in beeld: Projectmanager Christian Trampuz

Informatietype:
Insight
9 december 2025