Onderzoek naar het El-Chaab-incident met betrekking tot Reuters

Thema:
Veilige samenleving
7 maart 2024

Op 13 oktober 2023 werd een groep journalisten getroffen door munitie op een heuveltop nabij het dorp Aalma El-Chaab in Zuid-Libanon, vlakbij de demarcatielijn tussen Libanon en Israël, ook wel de Blue Line 2000 van de Verenigde Naties (VN) genoemd. Een video-journalist van Reuters werd gedood en twee andere Reuters-journalisten raakten gewond. Journalisten van Agence France-Presse en Al Jazeera raakten ook gewond. Reuters verzocht TNO om een ​​analyse van het incident.

Untitled design (7)

Op 7 december 2023 nam Reuters de voorlopige resultaten van dit TNO-onderzoek op in hun berichtgeving over het incident op hun website: Reuters journalist Issam Abdallah killed by Israeli tank, investigation finds.

Op donderdag 7 maart 2024 is het eindrapport gepubliceerd door Reuters en vervolgens door TNO.

Download het rapport

Onderzoek naar het El-Chaab-incident

Laat je verder inspireren

685 resultaten, getoond 1 t/m 5

Werk van docenten, juristen en managers vergt het vaakst veel aandacht

Informatietype:
Nieuws
15 april 2026
In 2025 vraagt het werk veel aandacht van 72% van de werknemers. Vooral in complexe beroepen is de mentale belasting hoog, blijkt uit nieuwe cijfers van de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden (NEA) van TNO en het CBS.

Zonnepanelen op voertuigen kunnen Europese netcongestie en energieverbruik fors verminderen

Informatietype:
Nieuws
15 april 2026

Bewoners zien kansen én drempels bij nieuwe generatie warmtenetten

Informatietype:
Nieuws
13 april 2026

TNO en Intelic slaan handen ineen om militaire drones sneller inzetbaar te maken

Informatietype:
Nieuws
9 april 2026

TNO en RIVM zetten stikstofmeetnetwerk op bij Nieuwkoopse Plassen

Informatietype:
Nieuws
8 april 2026