Gerwin Gelinck onbezoldigd hoogleraar Geïntegreerde Fotonica aan de Universiteit Twente

Thema:
Geïntegreerde fotonica
20 oktober 2025

TNO-er Gerwin Gelinck is per 1 september benoemd tot onbezoldigd hoogleraar Geïntegreerde Fotonica aan de Universiteit Twente. De aanstelling vindt plaats binnen het departement Applied NanoPhotonics (ANP) bij de vakgroep Adaptive Quantum Optics (AQO). Het betreft een onbezoldigde functie, gericht op academische samenwerking, onderwijs en onderzoek.

Gerwin Gelinck

“Geïntegreerde fotonica is een sleuteltechnologie voor de toekomst en ik kijk ernaar uit om samen met studenten, onderzoekers en partners binnen de UT en TNO aan baanbrekende innovaties te werken.”

Gerwin Gelinck

Principal Scientist bij TNO

Deze benoeming markeert een belangrijke stap in de versterking van de strategische samenwerking tussen TNO en de Universiteit Twente. In gezamenlijke onderzoek- en innovatieprojecten profiteren beide partijen van de kennis en het grote netwerk dat Gerwin Gelinck vanuit het Joint Innovation Center Integrated Photonics brengt.

“Ik zie deze rol als een prachtige kans om de brug tussen fundamenteel onderzoek en industriële toepassingen verder te versterken,” aldus Gelinck. “Geïntegreerde fotonica is een sleuteltechnologie voor de toekomst en ik kijk ernaar uit om samen met studenten, onderzoekers en partners binnen de UT en TNO aan baanbrekende innovaties te werken.”

Laat je verder inspireren

8 resultaten, getoond 6 t/m 8

EU investeert €15 miljoen om bedrijven te helpen hun producten te verbeteren met licht

Informatietype:
Nieuws
29 april 2025
De Europese Commissie ondersteunt innovators bij het verbeteren van producten met lichttechnologieën via een alles-in-één fotonica-hub.

Demcon sluit zich aan bij TNO en Universiteit Twente om innovatie in fotonische chips te versnellen

Informatietype:
Nieuws
21 januari 2025

Nieuw innovatiecentrum gebruikt licht om digitale innovatie te versnellen

Informatietype:
Nieuws
28 mei 2021