Waarom zij kozen voor een carrière in de wetenschap

Thema:
Digitale samenleving
Duurzame samenleving
Gezonde samenleving
Veilige samenleving
11 februari 2021

Vandaag de dag is, volgens cijfers van UNESCO, wereldwijd slechts 30% van de onderzoekers vrouw. Om meer aandacht te vragen voor vrouwen en meisjes in de wetenschap wordt ieder jaar op 11 februari de Internationale Dag van Vrouwen en Meisjes in de Wetenschap gevierd. Graag stellen wij 4 van onze vrouwelijke wetenschappers aan je voor, met als doel meer vrouwen en meisjes te inspireren om in hun voetsporen te treden.

Mirjam Nelisse
Mirjam Nelisse

Mirjam Nelisse, research scientist

Voor het analyseren van de veiligheidsrisico’s en de betrouwbaarheid van infrastructuur moet je bij research scientist Mirjam Nelisse zijn. Hoe gek dat misschien ook klinkt: 100% veilige infrastructuur is hierbij niet het streven.

Maak kennis met Mirjam Nelisse

Sayeda Nowrozon Nahar
Sayeda Nowrozon Nahar

Sayeda Nowrozon Nahar, Chemisch Ingenieur

De grote passie van chemisch ingenieur Sayeda Nowrozon Nahar is asfalt, duurzaam asfalt om precies te zijn. Zou het niet geweldig zijn als we binnenkort in heel Nederland over wegen van bio-asfalt rijden?

Maak kennis met Sayeda Nowrozon Nahar

Romée Kars
Romée Kars

Romée Kars, Geoloog

Romée Kars en haar collega-onderzoekers van de Geologische Dienst Nederland brengen met geomodelling de Nederlandse ondergrond in kaart. Dat is inspirerend werk, want wat is er interessanter dan de aarde, de basis van alles?

Maak kennis met Romée Kars

Kom werken bij TNO!

Bekijk onze vacatures.

Laat je verder inspireren

492 resultaten, getoond 1 t/m 5

Toekomstgericht ondernemen in het mkb: van dagelijkse drukte naar strategische innovatie

Informatietype:
Insight
24 november 2025
Nederlandse mkb-bedrijven ervaren druk door snelle ontwikkelingen en krapte, terwijl innovatie wordt beperkt door hoge kosten en regelgeving.

Tjark Tjin-A-Tsoi: Versnellen van innovatie in het mkb is urgent

Informatietype:
Insight
19 november 2025

Slimme netwerken voor een toekomstbestendig energiesysteem

Informatietype:
Insight
17 november 2025

InfraScan: snel onderbouwde beslissingen over onderhoud en renovatie

Informatietype:
Insight
13 november 2025

Hoe is het nu met: YER winnaar Chris van der Ploeg

Informatietype:
Insight
10 november 2025