Onderzoek naar het El-Chaab-incident met betrekking tot Reuters

Thema:
Veilige samenleving
7 maart 2024

Op 13 oktober 2023 werd een groep journalisten getroffen door munitie op een heuveltop nabij het dorp Aalma El-Chaab in Zuid-Libanon, vlakbij de demarcatielijn tussen Libanon en Israël, ook wel de Blue Line 2000 van de Verenigde Naties (VN) genoemd. Een video-journalist van Reuters werd gedood en twee andere Reuters-journalisten raakten gewond. Journalisten van Agence France-Presse en Al Jazeera raakten ook gewond. Reuters verzocht TNO om een ​​analyse van het incident.

Untitled design (7)

Op 7 december 2023 nam Reuters de voorlopige resultaten van dit TNO-onderzoek op in hun berichtgeving over het incident op hun website: Reuters journalist Issam Abdallah killed by Israeli tank, investigation finds.

Op donderdag 7 maart 2024 is het eindrapport gepubliceerd door Reuters en vervolgens door TNO.

Download het rapport

Onderzoek naar het El-Chaab-incident

Laat je verder inspireren

568 resultaten, getoond 1 t/m 5

Overstap warmtepomp voor 90% eengezinswoningen financieel aantrekkelijk

Informatietype:
Nieuws
11 juni 2025
Huishoudens in eengezinswoningen houden meer geld over na het installeren van een hybride of volledig elektrische warmtepomp.

TNO geeft startsein proeffabriek fotonische chips

Informatietype:
Nieuws
11 juni 2025

Arbobalans: kosten werkgerelateerd ziekteverzuim blijven stijgen, ruim helft psychosociale arbeidsbelasting

Informatietype:
Nieuws
3 juni 2025

TNO versterkt MKB met 3 High Tech Call-projecten in 2024

Informatietype:
Nieuws
2 juni 2025

Onderzoek met helikopter levert 3D-beelden van de ondergrond

Informatietype:
Nieuws
2 juni 2025