TNO in kerngroep project SYSCHEMIQ voor een circulaire economie

Thema:
Circulaire plastics
CO2-neutrale industrie
28 februari 2022

De Europese Unie heeft onlangs een financiële impuls van 9,6 miljoen euro toegezegd aan het internationale onderzoeks- en demonstratieproject SYSCHEMIQ, waar TNO aan deelneemt.

Onder leiding van Brightlands Chemelot Campus in Sittard-Geleen, werkt TNO samen met SABIC, de Universiteit Maastricht en zo’n twintig partners uit industrie, bedrijfsleven, kennis- en onderwijsinstellingen en overheden in binnen- en buitenland, om de systeemtransitie naar een circulaire economie in de regio te versnellen.

Doel om fors meer plastic te recyclen

Het SYSCHEMIQ-project is een belangrijke stap op de weg naar circulariteit en minder CO2-uitstoot en sluit nauw aan met TNO’s eigen doelstellingen omtrent circulaire plastics. De focus is het sluiten van de keten door middel van ketensamenwerking. Hiervoor wordt naast technologievernieuwing ook nadrukkelijk de belangen van de burger, lokale en regionale overheden en kennisinstellingen (mbo, hbo, universiteit) meegenomen. In SYSCHEMIQ maakt TNO de voordelen van ketensamenwerking inzichtelijk via scenario modellering van kosten, milieu-impact, beleid etc. Daarnaast werkt TNO binnen SYSCHEMIQ aan technologische vernieuwing door het ontwikkelen van circulaire verpakking en nieuwe recyclingtechnologieën.

Zo kunnen we onze data, kennis en kunde vergroten en toepassen op grote schaal, met als uiteindelijk doel het gebruik van olie en gas te verminderen en plastic als waardevolle grondstof te gebruiken.

Circulaire plastics voor een duurzame toekomst

TNO gelooft dat de ontwikkeling van circulaire plastics een essentiële bijdrage zal leveren aan het behalen van Europese milieudoelstellingen, zoals hergebruik van grondstoffen en CO2-reductie. Het project SYSCHEMIQ onderstreept de noodzaak om de transitie naar een circulaire economie te versnellen, om zo een leefbare en gezonde toekomst te bieden voor volgende generaties.

Meer weten over de ontwikkeling van circulaire plastics?

Lees verder hoe TNO werkt aan de ontwikkeling van circulaire plastics als oplossing voor plastic afval.

Laat je verder inspireren

25 resultaten, getoond 1 t/m 5

Van plasticvrij naar toekomstbestendige plastics

Informatietype:
Nieuws
1 juni 2023

De toenemende vraag naar plastics vereist een structurele verandering. Om dat te kunnen verwezenlijken presenteren we samen met Fraunhofer UMSICHT een whitepaper met vier strategische benaderingen voor een circulaire economie.

Webinar: CO2-reductie en groene koolstof in de industrie uit reststromen

Informatietype:
Evenement

Dit is de tijd om CO2-uitstoot te verminderen en nieuwe kansen te creëren voor een duurzame, circulaire industrie. Ontdek tijdens het webinar welke ontwikkelingen en oplossingen er zijn. TNO-experts presenteren drie innovatieve technologieën.

Startdatum:
Locatie:
Online

Circulaire economie door kwantificering van kunststofkwaliteit

Informatietype:
Insight
22 december 2022

De gamechanger in kunststofrecycling: TNO heeft een model ontwikkeld voor beter plastic recyclen: the Quality Model for Recycled Plastic.

TNO-blik op 2030: 50% van het plastic circulair

Informatietype:
Insight
12 december 2022

Onze ambitie voor 2030: 50% plastics circulair geproduceerd. Momenteel wordt nog 70% van de plastics verbrand. Dit kan snel beter. Ontdek hoe.

Autobanden en landbouwplastic met verpakkingen verrassend grootste bronnen microplastics

Informatietype:
Nieuws
8 november 2022

TNO's microplasticmodel heeft de grootste veroorzakers van microplastics in kaart gebracht. Ook is er inzicht voor maatregelen tegen microplastics.