Overleven op het slagveld van de toekomst

Het beschermen van personeel, militaire platformen en kritieke infrastructuur staat in hedendaagse conflicten onder toenemende druk. Onze strijdkrachten moeten zich in hoog tempo wapenen tegen toenemende transparantie op het slagveld, de constante ontwikkeling van munitie en wapensystemen en de proliferatie van onbemande systemen en sensoren.

Sparren over dit onderwerp?

Frans van Gemerden gaat graag met je in gesprek.

De voortdurende evolutie van technologieën en tactieken leidt ertoe dat traditionele beschermingsmethoden- en strategieën continu aangepast moeten worden. TNO kan dat als geen ander, dankzij diepgaande kennis van geavanceerde technologieën, wapeneffecten en de complexiteit van het gevechtsveld. Samen met onze partners werken we aan de ontwikkeling en integratie van beschermingsconcepten die flexibel genoeg zijn om huidige en toekomstige dreigingen het hoofd te bieden, zonder de slagkracht daarbij te belemmeren. Denk daarbij aan het verbeteren van mobiliteit door gewichtsvermindering tot het gebruik van innovatieve materiaalconcepten om zichtbaarheid te manipuleren. In nauwe samenwerking met defensie streven we naar een gezamenlijke uitwerking en prioritering van oplossingen.

Samen met onze partners blijven we de weg van kennis naar technologie naar operationeel inzetbare capaciteiten versnellen. Zo zorgen we ervoor dat onze strijdkrachten de best mogelijke bescherming op het slagveld geboden wordt. Nu en in de toekomst.

Volg de laatste ontwikkelingen

192 resultaten, getoond 1 t/m 5

Code zwart in het gevangeniswezen: hoe heeft het zover kunnen komen?

Informatietype:
Insight
29 januari 2026
Nederlandse cellen zijn voor 99,5% bezet. Het gevangeniswezen geeft aan dat de druk op de capaciteit tot grote problemen leidt.

TNO Unboxed #5 | AI & Surveillance

Informatietype:
Podcast
19 januari 2026
1 aflevering

Politiewerk in het AI-tijdperk: sneller en beter opsporen, maar altijd verantwoord

Informatietype:
Insight
19 januari 2026

Tijdmaker in beeld: Mirjam de Bruin-Hoegée over chemische wapens

Informatietype:
Insight
13 januari 2026

Tijdmaker in beeld: Anthia Solaki over human-machine teaming

Informatietype:
Insight
13 januari 2026