
TNO en MBDA werken samen aan verdere ontwikkeling van laserwapentechnologie
TNO en MBDA, wereldleider op het gebied van complexe wapensystemen, hebben een nieuwe overeenkomst ondertekend om hun kennis en technische expertise te bundelen op het gebied van krachtige Laser Directed Energy Weapons (LDEW). Met deze samenwerking willen de partners de prestaties van laserwapentechnologie verbeteren en de technologische volwassenheid versneld vergroten voor toekomstige defensietoepassingen.

“Deze overeenkomst weerspiegelt onze ambitie om een prominente Nederlandse positie te verzekeren binnen een sterke Europese capaciteit op het gebied van toonaangevende gerichte-energietechnologieën. De ervaring van MBDA met DragonFire gecombineerd met de adaptieve-opticatechnologie van TNO is een uitstekende manier om de Nederlandse defensie- en industriële capaciteiten verder te versterken.”
De rol van TNO en MBDA
TNO is de toonaangevende onafhankelijke organisatie voor toegepast wetenschappelijk onderzoek in Nederland en werkt op het snijvlak van overheid, wetenschap en industrie. Binnen TNO ontwikkelt de eenheid Defensie, Veiligheid & Security oplossingen voor de Nederlandse krijgsmacht, nationale veiligheidspartners en bondgenoten.
MBDA beschikt over brede ervaring als Europees kampioen op het gebied van LDEW en is in het Verenigd Koninkrijk hoofdsysteemintegrator van DragonFire, dat is voorzien voor integratie op de Type 45-destroyers van de Royal Navy. Als onderdeel van zijn strategie om zowel het zwaard als het schild te bieden aan de Europese defensie, heeft MBDA ook een centrale rol gespeeld in de ontwikkeling van laserwapens in Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk.
Europese samenwerking
MBDA heeft consequent het belang van Europese samenwerking bij de ontwikkeling van laserwapens benadrukt. Deze overeenkomst tussen TNO en MBDA is een volgende concrete stap in die richting en illustreert hoe gedeelde expertise de voortgang binnen nationale programma’s kan versnellen.
Neem contact met ons op
Laat je verder inspireren
Microfabrieken als sleutel tot Europese toegang voor energetische materialen


Staatssecretaris van Defensie Gijs Tuinman bracht een bezoek aan TNO Ypenburg


Veilig werken met munitie: waarom voortdurende kennisopbouw cruciaal is


Van CBRN-laboratorium naar strijdveld: internationale veldproeven met gasmaskers


TNO’s Unit Defence, Safety & Security versterkt banden met Zuid-Korea


