Nauwere samenwerking tussen TNO en VTT op het gebied van defensie

Thema:
Veilige samenleving
23 april 2026

TNO en VTT Technical Research Centre of Finland gaan hun samenwerking op het gebied van defensie verder vormgeven en uitbreiden. Een intentieverklaring (Memorandum of Understanding) hierover werd onlangs ondertekend door vertegenwoordigers van beide organisaties. Sauli Eloranta, VP Defence, en Ari Aalto, VP Safe and Connected Society, tekenden namens VTT en namens TNO Hendrik-Jan van Veen, managing-director, en Louk Absil, Programme Director Defence, Safety & Security.

Defensie-relevante technologieën

Tjarda Krabbendam (MSc), TNO Divisiedirecteur Human & Organisational Effectiveness, en Ari Aalto, VP Safe and Connected Society van VTT, zullen de samenwerking gaan leiden.

Met de MoU spreken beide partijen hun intentie uit om gezamenlijke defensie- en dual-use onderzoeksprojecten te ontwikkelen en uit te voeren ter ondersteuning van de Finse en Nederlandse krijgsmacht.

De projecten die momenteel worden beoordeeld, richten zich op concrete defensie-relevante technologieën zoals drones en anti-drone oplossingen, maar ook op het vergroten van de maatschappelijke weerbaarheid — een gebied waarop Finland uitgebreide ervaring heeft met de zogenoemde 'whole society approach'.

VTT en TNO hebben al een gezamenlijke test met drones uitgevoerd bij het OuluZone Drone Test Centre in Finland, wat in Nederland vanwege regelgeving niet mogelijk is.

Laat je verder inspireren

199 resultaten, getoond 1 t/m 5

TNO en Defensie versnellen disruptieve innovatie en creëren nieuwe bedrijven

Informatietype:
Nieuws
29 mei 2026
Het ministerie van Defensie en TNO gaan innovaties van TNO versneld naar de markt brengen om de Nederlandse defensie-industrie te versterken.

TNO voor vijfde keer verkozen tot Meest Aantrekkelijke Non-Profit Werkgever van Nederland

Informatietype:
Nieuws
21 mei 2026

TNO en MBDA werken samen aan verdere ontwikkeling van laserwapentechnologie

Informatietype:
Nieuws
23 april 2026

Cybersecurity

Informatietype:
Trending
16 april 2026

AEOLUS met TNO op missie voor snellere innovatie in menselijke prestaties

Informatietype:
Insight
9 april 2026