TNO - Kennis voor zaken

Bewegen op en rond het werk

Werknemers die voldoende bewegen zijn gezonder, fitter, verzuimen minder en zijn minder vaak te dik. Toch beweegt bijna de helft van de Nederlandse werknemers onvoldoende. Om werknemers in de toekomst optimaal inzetbaar en productief te houden, is het van belang hen te stimuleren meer te bewegen, ook op het werk. TNO heeft veel kennis over werk en bewegen en maakt deze kennis voor opdrachtgevers praktisch toepasbaar.

Werknemers die voldoende bewegen zijn gezonder, fitter en verzuimen minder
Werknemers die voldoende bewegen zijn gezonder, fitter en verzuimen minder

TNO is het kennisinstituut op het gebied van werk en bewegen. Met steun van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport voert TNO een omvangrijk meerjaren-onderzoeksprogramma uit op het terrein van bewegen en arbeid. Een deel daarvan vindt plaats in het kader van het kenniscentrum Body@Work, Onderzoekscentrum Bewegen, Arbeid en Gezondheid, een samenwerkingsverband tussen TNO en het Instituut voor Extramuraal Geneeskundig Onderzoek (EMGO-instituut VUmc).


De onderzoeksprogramma's leveren steeds meer kennis op over het belang van een gezonde leefstijl in relatie tot de arbeidsproductiviteit.

TNO heeft kennis in huis over: trends in bewegen, normen voor gezond bewegen, bewegingsstimulering op en rond het werk, leefstijlprogramma's, innovatieve aanpakken voor bewegingsstimulering en vermindering van overgewicht in de kantooromgeving, bewegen en arbeidsgerelateerde gezondheidsklachten en verandering van de werkomgeving ter stimulering van beweging.

Voor de praktijk

TNO vertaalt deze kennis voor opdrachtgevers naar de praktijk:

  • TNO als adviseur: de laatste kennis over effectieve aanpakken en implementatie in de organisatie.
  • TNO als ontwikkelaar: effectieve methoden om meer te bewegen op en rond het werk te stimuleren en overgewicht te verminderen.
  • Digitale leefstijlscan persoonlijk advies op maat voor al medewerkers én een overzicht hoe het bedrijf er voor staat.

  • ROI-fit©: welke aanpak levert het meeste rendement?
  • Behoeftepeiling: welke aanpak heeft draagvlak bij management, staf en personeel?
  • Keuzecriteria: het maken van goede keuzes uit het grote aanbod
  • Evaluatietool: zicht houden op de resultaten van het ingezette beleid

Contactpersoon

dr. V.H. (Vincent) Hildebrandt
071 518 17 44
Contact opnemen

Niet gevonden wat u zocht?
Telefoon 015 269 69 00  |  wegwijzer@tno.nl